Світ / Близький Схід

У Ємені вчитель організував у власному будинку школу для 700 дітей

Reuters
Світ/Близький Схід/У Ємені вчитель організував у власному будинку школу для 700 дітей
Зберегти
Вигляд
Майже 700 дітей відвідують школу в урядовому місті Таїз, яку організував у своєму будинку єменський вчитель Адель аль-Шорбагі. Місто розташоване в епіцентрі громадянської війни у Ємені, що триває 3,5 роки, спричинивши за цей час голод і гуманітарну катастрофу.

Reuters повідомляє, що до будинку вчителя Аделя аль-Шорбагі щодня вишиковується черга дітей.

Аль-Шорбагі почав навчати дітей у власному будинку одразу з початком війни, аргументуючи це тим, що було нікуди відправити власних дітей на навчання.

Тим не менш, першого ж року у його школу записались 500 хлопчиків та дівчаток у віці від 6 до 15 років записалися на уроки.

«Всі школи були закриті, і у нас виникла проблема, що наші діти опинилися на вулиці», — пояснює Аль-Шорбагі.

Він додав, що школа почала діяльність як громадська ініціатива. «Це був мій національний і гуманітарний обов'язок щодо мого району», — зазначив викладач.

Будинок Аль-Шорбагі недобудований, при цьому там проводять заняття. Штори використовуються для поділу приміщень на окремі класні кімнати.

Діти, котрі приходять навчатись, сідають будь-де на підлозі, адже школа не забезпечена відповідним обладнанням і партами.

Учні діляться подарованими книгами і виконують завдання, які задає кожен з 16 вчителів: викладачі працюють на добровільній основі/

Заняття у школі включають математику, науку та англійську мову.

При цьому Аль-Шорбагі заявив, що викладає відповідно до довоєнної шкільної програми Ємену.

За даними ЮНІСЕФ, з початку війни у Ємені близько 2,5 тисячі шкіл були пошкоджені або зруйновані.

Громадянська війна у Ємені між повстанцями-хуситами та владою, яку підтримує коаліція на чолі з Саудівською Аравією, почалась у 2015 році та призвела до однієї з найважчих гуманітарних криз нашого часу. За даними ООН, половина населення Ємену перебуває на межі голоду, а 80% населення опинилися за межею бідності.

Також в ООН стверджують, що з березня 2015 року до березня 2017 року в країні було вбито понад 10 тисяч цивільних, серед них майже 2,4 тисячі дітей і близько 2 тисяч жінок; поранення дістали 18,5 тисяч єменців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Холера, голод і війна: що відбувається в Ємені

Більше про:
# Ємен
# війна
Пов`язані новини