Ірландський регулятор, який відповідає за захист персональних даних, перебуває на завершальному етапі розгляду справи проти Facebook, у якій на компанію можуть накласти велетенські штрафи за порушення у сфері захисту даних користувачів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Справу проти Facebook провадять саме в Ірландії через те, що у цій країні знаходиться європейська штаб-квартира компанії. У разі доведення порушення на Facebook можуть накласти штраф відповідно до загального регламенту ЄС щодо захисту даних.

Один з представників ірландського регулятора зазначив, що вже до кінця вересня там мають схвалити перші проєкти рішень щодо Facebook та направити їх до відповідних регуляторів країн ЄС. Це запустить процес затвердження рішень регулятора, який триватиме до кінця 2019 року та початку 2020 року, коли американській компанії доведеться виплатити встановлений штраф.

Наприкінці липня 2019 року Facebook оштрафувала влада США на рекордні 5 мільярдів доларів через витоки даних користувачів.

Нагадаємо, в березні 2018 року компанія Facebook опинилася в центрі потужного скандалу. Газета The New York Times повідомила, що британській приватній фірмі Cambridge Analytica, яка використовує технології глибинного аналізу даних (зокрема, даних соцмереж) для розробки стратегічної комунікації в ході виборчих кампаній в Інтернеті, вдалося зібрати особисті дані майже 90 млн користувачів соцмережі. Інформація була використана для розробки алгоритму аналізу політичних уподобань виборців. Як розповіли екс-співробітники Cambridge Analytica, створений алгоритм полегшував розсилку користувачам політичної реклами із метою потенційно вплинути на їхні голоси.

Поділитись: