У ЄС підготували пропозиції щодо того, як позбутися залежності від російського палива
8 березня Європейська комісія внесе пропозиції щодо зменшення залежності ЄС від російського викопного палива.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Єврокомісія пропонує такі кроки для зменшення залежності:
- диверсифікація постачальників, перехід на СПГ та трубопровідний газ;
- інвестування у відновлювальні джерела енергії;
- підвищення енергоефективності.
Ці пропозиції так повинні передбачити захист найбільш вразливих споживачів та підприємства. Наразі росія доставляє до Європи майже 40%, і, за словами фон дер Ляєн, ця ситуація найближчим часом має змінитись.
Також президентка Єврокомісії зазначила, що ЄС працює над подальшими санкціями проти росії, оскільки кремль шкодить мирному населенню.
Перед тим, 27 лютого, канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про будівництво двох терміналів для скрапленого газу у країні, щоб зменшити залежність від російського природного газу.
Раніше Євросоюз відключив сім російських банків від SWIFT та заборонив передавати банкноти євро в рф.
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент росії володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. Більшість областей України та декілька міст ввели комендантську годину.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
У Генштабі повідомили про орієнтовні втрати російських окупантів з 24 лютого по 7 березня: понад 11 000 людей, 290 танків, 999 бойових броньованих машин, 117 артилерійських систем, 23 засоби ППО, 46 літаків, 68 гелікоптерів тощо. Дані ще уточнюються.
- Поділитися: