У ЄС планують «мʼякий перехід» на альтернативні правові статуси для біженців з України
Євросоюз готовий до 2025 року продовжити тимчасовий захист для біженців з України, а також забезпечити плавний перехід до альтернативних правових статусів, які б дозволили українцям отримати доступ до прав понад максимальний термін тимчасового захисту.
Про це повідомили у Єврокомісії.
Тимчасовий захист — це винятковий захід ЄС для надання негайного й тимчасового захисту в разі масового припливу переміщених осіб із країн, що не входять до Євросоюзу, які не можуть повернутися на батьківщину.
Директиву про тимчасовий захист прийняли після конфлікту в Югославії, але вперше її ввели у дію після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Завдяки тимчасовому захисту в ЄС до мінімуму зводили формальності, щоб надати допомогу українським біженцям. Це стосується доступу до реєстрації та документації, захисту дітей, доступу до освіти та професійної підготовки, доступу до медичної допомоги та соцвиплат, робочих місць, житла тощо.
Так, за даними Єврокомісії, близько одного мільйона переміщених осіб працюють по всій Європі, а у вересні минулого року приблизно пів мільйона українських дітей були зараховані до систем освіти в ЄС.
Тимчасовий захист уже продовжили до березня 2024 року та можуть продовжити ще до 2025 року. Єврокомісія наголосила, що готова вжити необхідних заходів, якщо це потрібно.
Водночас буде застосовуватися скоординований підхід ЄС для забезпечення плавного переходу до альтернативних правових статусів, які б дозволили отримати доступ до прав понад максимальний термін тимчасового захисту, а також цільової підтримки для українців, які хочуть повернутися додому.
- Поділитися: