Профільний комітет Європейського парламенту з питань громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ ухвалив резолюцію стосовно Польщі.

Профільний комітет Європейського парламенту з питань громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ ухвалив резолюцію стосовно Польщі. Резолюція Європарламенту містить низку вимог до Варшави, які та повинна виконати, а інакше вона може втратити право голосу в ЄС. 

Про це повідомляє польський портал wPolityce.

За документ проголосували 33 комітети, 9 були проти.

Резолюцію підготували у зв’язку з тим, що, на думку Брюсселя, Польща «явно загрожує європейським цінностям». Документ Європарламенту закликає Раду ЄС «вжити негайних заходів щодо цього».

Резолюцією передбачена можливість звернення до Ради ЄС з вимогою активувати превентивний механізм, передбачений пунктом 1 статті 7 договору ЄС. Ці заходи застосовують, якщо в одній з країн Євросоюзу виникає серйозний ризик порушення союзних цінностей, зокрема, людської гідності, свободи, рівності й верховенства права.

Єврокомісар-консерватор Марек Юрек заявив, що захистить позицію Польщі та «переконає у цьому».

«Ця резолюція не має сенсу, оскільки в Європейському Союзі є більш важливі питання. Це політична депомнстрація від Європарламенту», — заявив він.

Раніше ліберальні депутати Європарламенту ініціювали процедуру санкції проти Польщі після того, як країна «продовжувала відходити від норм верховенства права та незалежності суду».

Раніше голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф опублікувала відкритого листа, в якому звинуватила владу у «здійсненні перевороту проти судочинства».

До цього Сенат Польщі попри протести опозиції та громадян ухвалив два президентські закони, які реформують судочинство країни.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖБрюссель проти Варшави: що означає рішення ЄС про санкції проти Польщі.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile