ENRU

Сенат Польщі попри протести ухвалив закони про зміну судочинства

Сенат Польщі попри протести опозиції та громадян ухвалив два президентські закони, які реформують судочинство країни.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Йдеться про Верховний суд та Державну раду судочинства — обидва закони за рекомендацією сенатського комітету прийнято без поправок.

Пропозиції про відхилення цих законів, а також пакет поправок до них робили сенатори від опозиційної партії «Громадянська платформа».

Керівник сенатської фракції цієї партії Боґдан Кліх заявив, що реформа судочинства має в обох законах положення, що незгодні з Конституцією.

«Ми маємо фундаментальні зауваження до авторів цього законодавства, що воно нічим не відрізняється від того, на яке було накладено вето президентом. Воно порушує Конституцію принаймні в шістьох місцях. Порушені і статті про шестирічний термін праці першої голови Верховного суду, чотирирічні терміни членів Державної ради судочинства, і статтю про принцип незмінності судді», — сказав Кліх.

Законом про Верховний суд вводиться надзвичайна скарга на чинні вироки судів, у тому числі й ті, що були винесені протягом останніх 20 років. Мають з’явитися дві нові палати, зокрема Дисциплінарна за участі засідателів. З досягненням 65 років судді Верховного суду відправлятимуться у відставку, хіба що на їхню подальшу працю свою згоду дасть президент.

Закон про Державну раду судочинства передбачає, зокрема, обрання 15 суддів Державної ради судочинства 3/5 голосів Сейму. Кожна фракція могла би висувати не більше, ніж 9 кандидатів на членство у раді. Також кандидатури могли би бути поданими групою 2 тисяч громадян або 25 суддів. Дотепер члени Державної ради судочинства обиралися суддівським середовищем.

Тепер закони має підписати президент.

Як додає «Укрінформ», Єврокомісія вважає зміни в системі судочинства у Польщі такими, що не відповідають європейським стандартам. Брюссель готується наступного тижня задіяти проти Варшави 7-му статтю договору ЄС, що передбачає накладення на країну санкцій.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Лідер правлячої партії Польщі читав книгу про котів на засіданні Сейму.