ENRU

У Європарламенті закликали Україну виконати обіцянку про встановлення винних у вбивстві Шеремета

Депутатка Європарламенту Ребека Хармс закликала владу України виконати обіцянки знайти і судити всіх осіб, відповідальних за вбивство журналіста Павла Шеремета.

Про це йдеться у зверненні Хармс.

«Висновок нещодавньої спеціальної доповіді Комітету захисту журналістів (CPJ) про те, що інтерес до розслідування справи Шеремета охолонув, є дуже тривожним. Згідно доповіді, є ознаки відсутності політичної волі, тиску на слідство та серйозних прогалин в офіційному розслідуванні», — заявила вона.  

Хармс нагадала, що президент Порошенко пообіцяв особисто сприяти розслідуванню та запросити іноземних експертів, щоб допомогти розслідувати справу про вбивство Павла Шеремета.

«Я сподіваюсь, що партнери України, в тому числі Європейський Союз, зможуть надати будь-яку фінансову та технічну допомогу, яка б провести незалежне розслідування», — сказала вона.

Зазначається, що українські органи влади зробили деякий прогрес завдяки запровадженню низки медіа-реформ, включаючи створення громадського мовлення, сприяння прозорості володіння правами масової інформації та доступу до державної інформації.

«Однак, Україні потрібна ефективна система захисту журналістів від насильства, а вбивство журналіста не може залишатися безкарним», — зазначила Хармс. 

Нагадаємо, в Києві відбудеться акція у річницю загибелі журналіста Шеремета. В акції візьмуть участь колеги та друзі Шеремета, а також усі охочі. Громадське транслюватиме подію наживо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доповідь про вбивство Шеремета: відсутність результатів і вимога міжнародного розслідування.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

8 лютого 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів прес-конференцію щодо перебігу розслідування вбивства Шеремета.

Таким чином, на сьогоднішній день слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного.

10 травня журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед убивством.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram