Світ

У Європарламенті закликали звільнити Сенцова

1 червня, 2018 11:32
Світ/У Європарламенті закликали звільнити Сенцова
Зберегти
Вигляд
У Європарламенті влаштували акцію на підтримку українського політв’язня Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії за звинуваченням у тероризмі.

У Європарламенті влаштували акцію на підтримку українського політв’язня Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії за звинуваченням у тероризмі.

В акції взяли участь європарламентарі, представники Постійного представництва України при Раді Європи та українці, які працюють в євроустановах у Страсбурзі.

Станом на 1 червня Олег Сенцов тримає голодовку 19-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини