УКРАЇНА

У Європі кількість хворих на кір сягнула рекордного максимуму

20 серпня, 2018 15:27
УКРАЇНА/У Європі кількість хворих на кір сягнула рекордного максимуму
Зберегти
Вигляд
У Європі кількість випадків захворювань на кір досягла рекордного максимуму. За перші шість місяців 2018 року на кір захворіли 41 тисяча людей, з них 37 людей померли.

У Європі кількість випадків захворювань на кір досягла рекордного максимуму. За перші шість місяців 2018 року на кір захворіли 41 тисяча людей, з них 37 людей померли.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Для порівняння, у 2017 році кількість випадків кору досяла позначки в 23,927, у 2016 році кількість захворювань була 5,273. Фахівці вважають, що причиною зростання кількості захворюваних полягає у відмові від вакцинації.

Всесвітня організації охорони здоров’я закликає країни Європи вжити заходів для попередження поширення хвороби.

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше  хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки або школи. Але й дорослі, яких не вакцинували, також можуть захворіти.

Вірус поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Залишається активним і живе в повітрі чи на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус за 4 дні до і за 4 дні після появи в неї висипу.

Захворювання триває від 7 до 10 днів. І хоча більшості людей вдається повністю вилікуватися, втім, кір може мати наслідки або ускладнення, такі як менінгіт, пневмонія чи гепатит.

 

10 липня Міністерство охорони здоров’я оголосило про початок безкоштовної вакцинації від кору для дорослих із груп ризику, серед яких студенти, працівники закладів освіти, здоров’я та силових структур.

У серпні Дитячий фонд ООН доставив в Україну нову партію вакцини проти кору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кір в Україні: чи можна говорити про епідемію?

Більше про:
# кір
Пов`язані новини