Міністри фінансів країн-членів ЄС не дійшли консенсусу стосовно кандидатури майбутнього директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що протягом декількох тижнів міністри фінансів країн ЄС проводили переговори щодо майбутньої кандидатури нового очільника МВФ у режимі переписки через електронну пошту, однак до єдиного рушення так і не дійшли.

Серед претендентів на пост голови МВФ залишилося 4 людини: міністерка економіки та бізнесу Іспанії Надя Кальвіньо, колишній міністр фінансів Нідерландів Йєрун Дейсселблум, головна директорка Світового банку Кристаліна Георгієва та голова центрального банку Фінляндії Оллі Рен.

ЄС має визначитися з кандидатурою голови МВФ до початку вересня 2019 року, а процес пошуку нового голови МВФ триватиме до 4 жовтня.

Зазначимо, що головою МВФ завжди обирають представника Європи, через те, що штаб-квартира фонду знаходиться у Вашингтоні. Така традиція стала своєрідним консенсусом між Європою та США щодо їхніх ролей у діяльності фонду.

16 липня Крістін Лагард подала заяву про відставку з посту директорки-розпорядниці МВФ.

Раніше повідомлялось, комітет з питань економіки та фінансів Європейської ради ухвалив рішення рекомендувати призначення очільниці Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард на пост президентки Європейського центрального банку.

Нагадаємо, що у зв'язку з висуненням на посаду президентки МВФ Крістін Лагард тимчасово склала повноваження голови МВФ.

Зазначається, що на час висування Лагард на посаду голови Європейського центробанку, виконувати обов'язки голови МВФ буде перший заступник Лагард Девід Ліптон. Останній вже провів зустріч з президентом України під час конференції, присвяченій реформам в Україні, що відбулася у Торонто, Канада.

Поділитись: