Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з виконувачем обов’язків голови Міжнародного валютного фонду Девідом Ліптоном та заявив, що Україна прагне продовжувати співпрацю з МВФ.

Зустріч відбулася під час третьої конференції, присвяченої реформам в Україні, що відбулася у Торонто, передає прес-служба Офісу президента.

«Ми хочемо продовжувати наші відносини з МВФ. Я наголошую на цьому. Ми будемо робити все, щоб Україна процвітала», — повідомив президент.

Під час зустрічі з представниками МВФ Зеленський також повідомив, що очікує на обрання якнайшвидше відновлення співпраці з фондом. Також Зеленський наголосив, що буде гарантувати незалежність Національного банку України, який відповідно до Конституції та чинного законодавства, має залишатися поза політикою.

Нагадаємо, що чинна голова МВФ Крістін Лагард тимчасово склала повноваження у зв’язку з висуванням на посаду голови Європейського центробанку.

18 червня, під час зустрічі з німецьким бізнесом, Зеленський заявив, що нову програму з МВФ почнуть готувати у липні 2019 року.

Раніше у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.

Заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.

Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншів МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: