Лідери погодили кожен аспект підсумкової спільної заяви за виключенням розділу, який стосується кліматичних змін, через позицію Сполучених Штатів.

Лідери країн «Великої двадцятки» в рамках саміту, який проходить у німецькому Гамбурзі, погодили кожен аспект підсумкової спільної заяви за виключенням розділу, який стосується кліматичних змін, через позицію Сполучених Штатів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на високопосадовця з Європейського Союзу.

За його словами, помічники лідерів G20 працювали до пізньої ночі, щоб завершити текст спільної заяви, долаючи розбіжності щодо питань торгівлі після того, як посадовці із США погодилися з формулюваннями щодо боротьби з протекціонізмом.

«Результат хороший. У нас є комюніке. Одне питання залишилося, воно стосується кліматичних змін, але я сповнений надії, що ми зможемо знайти компроміс», – сказав посадовець ЄС на правах анонімності.

За його словами, питання кліматичних змін ще треба урегулювати, тому що Сполучені Штати наполягають на тому, щоб в тексті була згадка про викопні види палива.

1 червня 2017-го року президент США Дональд Трамп оголосив про вихід СЩА з підписаної попередньою адміністрацією Барака Обами Паризької кліматичної угоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з кліматичної угоди: Як Трамп «потопив» Мальдіви. 

Угода була підписана в Парижі 22 квітня 2015 десятками держав, які є основними забруднювачами атмосфери парниковими газами. Вона набула чинності 4 листопада 2016.

Нагадаємо, що на саміті G20 в Гамбурзі відбулася перша зустріч президентів Росії і США Володимира Путіна і Дональда Трампа, яка тривала понад 2 години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Протести у Гамбурзі проти G20: поліція застосувала водомети, демонстранти будують барикади.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: