До місцевої лікарні у Запоріжжі госпіталізували 12 людей з діагнозом гострої кишкової інфекції «сальмонельоз». Причини спалаху встановлюють.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

За декілька днів до госпіталізації усі потерпілі харчувалися в одному з буфетів.

Зараз перевіряють харчові продукти, питну і стічну воду, організували збір епіданамнезу серед госпіталізованих хворих. Також опитують та обстежують контактних осіб.

«Проводиться заключна дезінфекція у вогнищі за місцем проживання захворілих. Протиепідемічні заходи продовжуються», — йдеться у повідомленні.

Сальмонельоз — це інфекційне захворювання, що передається в більшості випадків через неякісну їжу, а також контактно-побутовим шляхом — від людини-носія сальмонел. Збудник сальмонельозу — бактерія роду Salmonella — уражає переважно травну систему людини.

Джерелом цієї небезпечної інфекції є різні тварини: велика рогата худоба, свині, вівці, коні, собаки, коти, гризуни, птиця, особливо водоплавна (качки, гуси).

Найчастіше сальмонельоз у людей виникає в результаті споживання зараженого м’яса, риби, птиці, яєць, молока. Бактерії стійкі до соління, копчення, тому для їх знищення необхідна тривала термічна обробка харчових продуктів.

Інкубаційний період хвороби становить в середньому 12-24 години (але, буває, триває і до 2-3 діб). Захворювання починається гостро: висока температура (до 38-39 градусів), озноб, загальна слабкість, нездужання, головний біль та запаморочення.

Одночасно наростають симптоми дисфункції шлунково-кишкового тракту: шлунковий біль, блювота, діарея. Триває захворювання від 3 діб до 2 тижнів.

Поділитись: