У мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука, на якій він каже про примітивне розуміння економіки у президента Володимира Зеленського, а себе називає «профаном».

Прослушка опублікована у «Телеграм» та YouTube.

У нараді крім нібито Гончарука беруть участь люди з голосами, схожими на заступницю голови Нацбанка Катерину Рожкову та міністерку фінансів Оксану Маркарову.

Вони обговорюють зміцнення курсу гривні, що зокрема стало причиною «діри» у бюджеті на 50 мільярдів гривень.

Людина з голосом, схожим на Гончарука, каже: «У Зеленського дуже примітивне розуміння економічних процесів». Він також каже, що сам «профан» в економіці, бо має освіту юриста.

На момент публікації новини жоден з ймовірних учасників розмови не прокоментував цей запис. Водночас прес-служба уряду виступила із заявою, в якій йдеться, що «прес-служба не має інформації щодо справжності жодного аудіо чи відео запису, що розповсюджуються у мережі Інтернет».

«Інформація щодо заяви про відставку прем'єр-міністра не відповідає дійсності», — також ідеться у повідомленні.

Крім цього, за інформацією «Української правди», цей запис був предметом обговорення на засіданні фракції «Слуга Народу» 15 січня й низка депутатів обурились через, на їхню думку, образу Зеленського.

Деякі депутати, зокрема пов’язаний з олігархом Ігорем Коломойським Олександр Дубінський, навіть підбурювали колег оголосити недовіру Гончаруку. Однак, за словами співрозмовників видання, більшість фракції «не готова не відкриту конфронтацію» з прем’єром.

Сам Дубінський вже написав у Facebook, що Гончарук має написати заяву про відставку, а з ним це мають зробити Рожкова, Маркарова, голова Нацбанку Яків Смолій та міністр економіки Тимофій Милованов. Зазначимо, що всі вони неодноразово були об'єктами критики й з боку Коломойського.

Оновлено: Згодом з'явилася друга частина запису, на якій крім нібито Гончарука, Рожкової та Маркарової є голоси, схожі на Милованова, заступницю глави Офісу президента Юлію Ковалів та заступника голови НБУ Дмитра Сологуба.

Ковалів заявила «УП» сама Ковалів, на запису не її голос.

«На аудіо не я. На цій нараді мене не було», — сказала вона.

Поділитись: