У Зеленського заявили, що Україна готова відповісти на останню кібератаку

90% урядових сайтів, які постраждали від кібератаки вночі 14 січня, поновили роботу. Проте Україна готова відповісти на ці атаки.

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час прямого онлайн-включення, організованого аналітичним центром Atlantic Council, передає «Укрінформ».

«Станом на зараз практично 90% цих сайтів відновили роботу», — зазначив Єрмак, уточнивши, що про це доповіли на останній нараді профільні представники уряду.

Він також повідомив, що СБУ й українська розвідка проводять «дуже глибокий аналіз» ситуації та вже мають певні думки щодо того, хто стоїть за кібератакою. Єрмак наголосив, що Україна тісно співпрацює з міжнародними партнерами в питаннях кібербезпеки, зокрема зі США й Великою Британією.

«Звісно, ми абсолютно готові відповісти на ці атаки та продовжити співпрацю з нашими партнерами для гарантування захисту», — кажуть в ОП.

Єрмак назвав кібератаки одним із потенційних чинників дестабілізації в Україні. Він також поінформував, що інша стратегічна інфраструктура України не постраждала, оскільки має «дуже добрий» захист.

Що за кібератака?

В Україні у ніч із 13 на 14 січня сталася масштабна кібератака на урядові сайти. Постраждали зокрема вебресурси Кабінету міністрів, Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Державної служби надзвичайних ситуацій, Міністерства енергетики тощо.

На частині ресурсів на головній сторінці розмістили повідомлення російською, українською та польською мовами про нібито витік приватних даних українців.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Служба безпеки України запевнили, що витоку персональних даних не сталося.

У кіберполіції повідомили, що разом з СБУ та Держспецзв'язком встановлюють причетних до кібератак на сайти державних структур і збирають цифрові докази.

У Центрі стратегічних комунікацій при Міністерстві культури й інформаційної політики прямо заявляють про російських слід. Зокрема наводять хронологію поширення новин про кібератаку. Так, спершу інформація з'явилась у соцмережах, далі у сумнівних медіа та російських ЗМІ.

Також у Центрі припускають, що масова кібератака може бути пов'язана з нещодавніми переговорами між Заходом та Росією, оскільки перемовини не принесли РФ бажаного результату.