Росія в анексованому Криму продовжує утискати проукраїнське населення і натомість сприяє незаконному переміщенню на півострів росіян, аби збільшити частку «лояльного» до окупаційної влади населення.

Про це на онлайн-дискусії заявив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Такий процес він назвав «новою колонізацією» і зазначив, що, за підрахунками української влади, на анексований півострів Росія перемістила не менше 300 тисяч своїх громадян.

«Однією з найбільших проблем для нас зараз... і ми говоримо про це на будь-якій міжнародній платформі, є "нова колонізація" Криму. Звичайно, коли ми говоримо про "колонізацію" Криму, ми говоримо про зміни демографічного складу населення у Криму. Російська Федерація реалізує комплексну політику, спрямовану на зміну складу населення у тимчасово окупованому Криму», — каже Кориневич.

Він додав, що окупаційна влада витісняє з Криму людей, яких вона сприймає як загрозу.

«Українські та кримськотатарські журналісти, громадські діячі та інші особи, які не визнають спроби анексії Криму, виганяються з півострова. Вони (Росія — ред.) також сприяють незаконному переміщенню громадян Російської Федерації на територію окупованого Криму. І це військовослужбовці і члени їхніх сімей, співробітники правоохоронних органів, чиновники тощо», — зазначив представник президента і додав, що таким чином окупанти збільшують частку «лояльного населення».

Також Кориневич каже, що Росія переводить громадян України з Криму на постійне місце проживання на свою територію. Також проблемою він називає насильницьку «паспортизацію» українців в окупованому Криму. 

Зазначимо, 18 червня Рада Європейського Союзу продовжила на рік санкції проти Росії, запроваджені у зв’язку з незаконною анексією українського Криму.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: