У ЗСУ посилять спроможності безконтактного бою: роблять ставку на «дрони-камікадзе» та безпілотники

Комплекс із баражуючим боєприпасом українського виробництва під назвою «Грім» (Silent Thunder)
Комплекс із баражуючим боєприпасом українського виробництва під назвою «Грім» (Silent Thunder) Facebook / Сухопутні війська ЗС України

У Сухопутних військах Збройних сил України планують нарощувати спроможності для ведення безконтактних бойових дій. Уже триває переозброєння бойових частин та підрозділів на новітні високотехнологічні зразки.

Про це пише «Армія inform».

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що зараз необхідно розвивати й удосконалювати способи застосування безпілотників і роботизованих систем.

У ЗСУ також хочуть впровадити систему мережево-центричної війни, нарощувати спроможності військ вести безконтактні бойові дії, а також збільшувати можливості частин і підрозділів радіоелектронної боротьби.

Наразі у СВ ЗСУ триває переозброєння бойових частин та підрозділів на новітні високотехнологічні зразки як українського, так і іноземного виробництва. У ЗСУ планують розпочати оснащення підрозділів артилерії 155-мм артилерійськими системами.

Окрім цього, робиться ставка на створення у складі бойових бригад підрозділів баражуючих боєприпасів та безпілотних авіаційних комплексів, зазначає «Армія inform».

Детальніше про «дрони-камікадзе»

Баражуючі боєприпаси, які також називають «дронами-камікадзе», ㅡ це тип безпілотників з інтегрованою бойовою частиною, які здатні тривалий час в режимі очікування бути у повітрі в районі цілі та оперативно атакувати її після команди від оператора (або виконувати завдання за алгоритмом). У таких комплексів є переваги безпілотників та бойової частини авіаційної бомби.

Україна має свій перспективний ударний безпілотник для ураження цілі шляхом самознищення ㅡ ST-35 «Грім». Його розробляє науково-виробниче підприємство «Атлон Авіа».

Цей комплекс має унікальний спосіб запуску за допомогою допоміжного мультикоптера. Після підняття баражуючого боєприпасу на висоту та його від'єднання він продовжує політ і виконує роль ретранслятора сигналу.