Посольство США в Україні відреагували на вбивство військового медика 13 липня, засудивши агресію очолюваних РФ сил на Донбасі. Відповідну заяву посольство оприлюднило у Facebook.

«Ми глибоко засмучені повідомленням про вчорашнє вбивство українського військового медика поблизу Зайцевого. Ми разом із народом України засуджуємо безперервну жорстоку агресію очолюваних Росією сил на Донбасі», — йдеться в заяві.

У посольстві також віддали шану «героїзму багатьох українців, які втратили життя і зазнали травм під час хороброго несення служби своїй демократії».

Заява посольства США була оприлюднена до повідомлення Офісу президента, в якому на вбивство медика на Донбасі відреагував Володимир Зеленський.

«Україна повинна жорстко відповідати на підлі дії бойовиків. Україна повинна чітко розуміти ризики, які несе існування сірих кримінальних анклавів. Україна повинна завжди знати ціну "обіцянкам" тієї сторони», — зазначив президент.

Зеленський також додав, що війна триватиме, допоки з іншого боку лінії фронту є зацікавлені в дестабілізації ситуації й допоки бойовики відкривають вогонь після підтвердження режиму «тиша» по білих касках та по медиках.

  • 13 липня під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця поблизу селища Зайцеве евакуаційна група потрапила у засідку. Бойовики застосували стрілецьке озброєння, практично впритул розстрілявши представників евакуаційної групи.
  • Унаслідок обстрілу загинув військовий медик, один військовослужбовець дістав поранення, а ще один — бойове травмування.
  • Завершити евакуацію тіла не вдалося, оскільки бойовики продовжили обстріл вже з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.
  • 14 липня прокуратура Донецької області почала розслідування за фактом загибелі українського військового медика на Донбасі внаслідок обстрілу з боку бойовиків так званої «ДНР».
  • Загалом 13 липня в зоні бойових дій на Донбасі загинули троє українських військових, ще двоє травмувалися.
Поділитись: