Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо поліцейських, які, ймовірно, знали про підготовку замаху на громадського активіста й учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка (позивний «Сармат»), але не запобігли злочину.

Про це повідомила заступниця директора ДБР Ольга Варченко у Facebook.

«Сьогодні відкрили кримінальне провадження за фактом можливо неправомірних дій поліцейських, які, ймовірно, знали про підготовку вбивства Віталія Олешка, проте приховали цей факт і не попередили його», — написала Варченко. 

Вона уточнила, що провадження зареєстрували за фактом приховування особливо тяжкого злочину та зловживання службовим становищем. Під час досудового розслідування слідчим необхідно з’ясувати, чи дійсно працівники поліції знали про підготовку вбивства активіста. 

«Про це можуть свідчити записи телефонних розмов підозрюваних у вбивстві, які були у розпорядженні правоохоронців. Проте вони не вжили передбачених законодавством заходів, аби запобігти злочину», — написала Варченко. 

Досудове розслідування розпочали за ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем) та ст. 396 ККУ (приховування злочину).

  • Віталія Олешка на позивний «Сармат» убили 31 липня 2018 року пострілом у голову біля власного готелю. Поліція затримала 4 підозрюваних виконавців та трьох організаторів. Рідні та побратими загиблого вважають, що замовниками вбивства є народні депутати Олександр Пономарьов, з яким конфліктував загиблий, та Сергій Валентиров.
  • Наразі справа вбивства Віталія Олешка «Сармата» об'єднана ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, що мав місце 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо осіб так званої групи Віктора Власюка — ймовірного замовника вбивства «Сармата»: Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Руслан Кузнєцов, Сергій Смірнов. Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані між собою.
  • В об'єднаній справі фігурують 11 осіб: Артем Матюшин, Олександр Обухов, Микола Ломака, Максим Владимеренков, Михайло Сігіда, Євген Бродський, Віктор Власюк — їм інкримінують умисне вбивство та Мовчан, Зеленкін — їх підозрюють у стеженні за «Сарматом» та Сергій Смірнов, Руслан Кузнєцов — їх підозрюють у розбійному нападі у Дніпрі.
Поділитись: