Учаснику штурму Капітолія дали рекордні 14 років тюрми

Чоловіка з Кентуккі засудили до 14 років та двох місяців ув'язнення за участь у штурмі Капітолія. Це найбільший термін, який давали за заворушення у Вашингтоні 6 січня 2021 року.

Про це пише The Associated Press.

Йдеться про чоловіка на ім'я Пітер Шварц, який брав участь у штурмі разом зі своєю дружиною. Він напав на поліцейських із перцевим балончиком та стільцем. За даними прокуратури, зловмисник кинув стілець у лінію поліції, дозволивши бунтівникам ринути вперед.

Прокуратура рекомендувала дати Шварцу 24 з половиною роки ув'язнення. Водночас адвокати чоловіка хотіли, щоб його ув'язнили лише на чотири з половиною роки. Вони заявили, що його дії нібито були мотивовані «нерозумінням» ситуації щодо президентських виборів.

Шварц під час засідання сказав, що шкодує про свій вчинок. Проте прокурори зазначили, що до цього чоловік вихвалявся своєю участю у заворушеннях і казав, що його кримінальне переслідування було політично мотивованим.

Фігурант зібрав понад 71 тисячу доларів під час онлайн-кампанії під назвою «Патріот Піт, політичний ув'язнений в окрузі Колумбія». Також Шварц назвав напад на Капітолій «початком війни» в пості у Facebook через день після заворушень.

Суддя Аміт Мехта сказав, що не вважає Шварца політв'язнем і не вірить у щирість його зізнання. «Ви не той, хто виступає проти несправедливості чи бореться з авторитарним режимом», — зазначив Мехта.

До штурму Капітолія Шварц мав уже 38 судимостей з 1991 року. Деякі з них були пов'язані з нападами чи погрозами офіцерам.

До цього найтривалішим терміном за події 6 січня було 10 років ув'язнення, які присудили відставному офіцеру поліції Нью-Йорка, що напав на поліцейського біля Капітолія.

Що сталося в Капітолії?

6 січня 2021 року сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.

Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» і 13 січня проголосувала згідно з цією статтею за імпічмент. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.

У межах федерального розслідування штурму Капітолія звинувачення висунули майже 600 людям. Перший вирок у цій справі суд оголосив у липні 2021 року: 38-річного Пола Годжкінса засудили до восьми місяців позбавлення волі.