За 5 мільярдів років Сонце вигорить, розпадеться і перетвориться  на масивне кільце міжзоряного газу і пилу, яке буде випромінювати світло. Таке завершення життєвого циклу Сонця прогнозують вчені.

За 5 мільярдів років Сонце вигорить, розпадеться і перетвориться  на масивне кільце міжзоряного газу і пилу, яке буде випромінювати світло.

Таке завершення життєвого циклу Сонця прогнозують вчені, пише  The Guardian.

Астрономи і раніше зазначали, що Сонце загине коли її внутрішнє паливо закінчиться, алеточна природа цього процесу була невідома. 

Нині, міжнародна команда вчених з'ясувала деталі, використовуючи нову комп'ютерну модель. Дослідники заявили, що замість простого згасання, як вважалося раніше, Сонце, вмираючи, перетвориться на велитенську планетарну туманність, яку буде видно за мільйони світлових років.

«Такі планетарні туманності — найкрасивіші об'єкти на небосхилі. Навіть якщо Сонце стане досить тьмяною туманністю, її все одно буде видно з сусідніх галактик», — вважає професор астрофізики Університету Манчестера Альберт Зійлстра.

Зійлстра також повідомив, що мешканці галактики Андромеда за 2 мільйони світлових років все одно зможуть побачити туманність.

«Сонце з багатьох точок зору — звичайна зірка. Воно має середні розміри і, проіснувавши 5 мільярдів років, вже на половині життєвого шляху. Кінець настане тоді, коли в ядрі Сонця закінчиться водень, що спричинить крах центру», — зазначає вчений.

Коли це станеться, каже він, почнуться ядерні реакції ззовні кори, через це Сонце розбухне до розмірів червоного гіганта, поглинувши Меркурій та Венеру.

Зійлстра та його колеги в Польщі та Аргентині описали, що станеться потім. Ставши червоним гігантом, Сонце втратить близько половини своєї маси, оскільки зовнішні шари будуть здуватися зі швидкістю близько 20 кілометрів за секунду.

Ядро буде швидко нагріватися і випромінювати ультрафіолетове світло та рентгенівські промені, які зовнішні шари будуть ловити і перетворювати на яскраве кільце плазми. Планетарна туманність буде сяяти близько 10 тисяч років.

Попри те, що Земля може вціліти після смерті Сонця, життя на планеті загине задовго до цього. З віком зірка буде світити яскравіше. І за 2 мільярди років її тепла буде достатньо, щоб земні океани закипіли.
 

Поділитись: