Міжнародна група вчених повідомила про повне одужання чоловіка від синдрому набутого імунного дефіциту (СНІД), який викликається вірусом імунодефіциту (ВІЛ). Унікальність цього випадку (лише третього у світі) — в тому, що для лікування чоловікові не пересаджували кістковий мозок.

Про це повідомляє AFP.

Йдеться про 34-річного «бразильського пацієнта», ім’я якого не розголошується. ВІЛ у нього виявили в 2012 році, його лікували за допомогою декількох експериментальних антивірусних препаратів, зокрема маравіроку й долутегравіру.

Уже понад 57 тижнів чоловік не приймає ліків, а його аналізи показують відсутність ВІЛ в організмі. Один із учасників дослідження, професор Університету Сан-Паулу Рикардо Діаз, стверджує, що чоловіка можна вважати таким, що повністю вилікувався від СНІД.

Співголова Міжнародної ініціативи СНІД-товариства з пошуку ліків від ВІЛ Шерон Льюїн у коментарі AFP зазначила, що результати дослідження вчених є «дуже цікавими», втім їх слід сприймати з пересторогою.

Зокрема, вона зазначила, що тести «бразильського пацієнта» з часом почали вказувати на ймовірну слабшу реакцію імунної системи: «Дуже незвично бачити таке в людині, яка не приймає противірусні препарати».

Зазначимо, що раніше повідомлялося лише про двох людей у світі, які повністю одужали від СНІД — так званих «лондонського» й «берлінського» пацієнтів. Утім процедура їхнього лікування передбачала складну операцію — трансплантацію кісткового мозку.

За даними ООН, у світі наразі понад 40 мільйонів людей живе з діагнозом СНІД. За 2019 рік хворобу виявили в 1,7 мільйона людей.

Поділитись: