«Я хочу бути послом надії»: другий пацієнт із ВІЛ, якому вдалося досягнути ремісії, розкрив свою особу

Пацієнт із ВІЛ—інфекцією, якому вдруге в історії вдалося досягнути ремісії, вперше розкрив своє ім'я. Досі він був відомий як «лондонський пацієнт».

Про це Адам Кастіллехо заявив у першому інтерв'ю для New York Times.

Нещодавно він вирішив стати «послом надії» для інших пацієнтів та розказати свою історію.

«Я дивився телевізор і думав: Окей, вони говорять про мене», — розповів Кастіллехо.

Спочатку Адам хотів залишатися анонімним. Він створив акаунт у Twitter «Londonpatient», де не вказував своє ім'я. Також він щотижня спілкувався з іншим пацієнтом у ремісії — Тімоті Брауном.

Адам жив із ВІЛ з 2003 року, а у 2012 році у нього діагностували лімфогранулематоз.

За словами Адама, йому вдалося пережити цей період життя завдяки підтримці партнера. Також він перетворив свою любов до приготування їжі у роботу кухарем у модному ресторані. Кастіллехо харчувався здоровою їжею, робив фізичні вправи, їздив на велосипеді, бігав і плавав.

Декілька років його лікували хіміотерапією. Адам каже, що бачив, як деякі приятелі у лікарні вмирають, а деяким стає краще. Водночас він відчував, як тіло слабшає після кожної терапії.

«Я боровся психічно. Я намагаюся дивитись на світлу сторону, але вона згасала», — пояснив Кастіллехо.

Разом із другом Пітером Адам шукав альтернативні способи лікування. Вони знайшли доктора Івана Габріеля — експерта з трансплантації кісткового мозку для лікування раку.

Адаму пересадили стовбурові клітини від донора з двома копіями гену CCR5Δ32 — що призвело до стадії ремісії захворювання на ВІЛ-інфекцію та злоякісного захворювання.Також він перестав вживати антиретровірусну терапію (необхідну для підтримки організму людей з ВІЛ).

Лікар чоловіка розповів виданню, що після останніх аналізів у Кастіллехо не виявили ВІЛ.

Після ремісії Адам відпустив волосся до плечей, бо втратив його декілька разів під час лікування. А свій 40 день народження відсвяткував поїздкою у Мачу-Пікчу в Перу.