Учителька початкових класів школи міста Еджвуд штату Мічиґан Джулія Кох врятувала бабусю свого учня, відчувши під час телефонної розмови, що в тої стався інсульт.

Про це повідомляє CNN.

Сталося це 22 вересня, коли Кох проводила онлайн-урок зі своїми учнями. Тоді їй зателефонувала Синтія Філіпс — бабуся одного з учнів — і сказала, що в неї якісь технічні проблеми зі зв’язком.

«Було зрозуміло, що щось було не так. Вона плутано говорила, і я не могла зрозуміти, що ж вона хотіла сказати», — згадує вчителька.

Кох одразу ж повідомила про це директору школи Чарлі Лавледі. Він зателефонував Синтії — і, зрозумівши, що в тої був інсульт, викликав їй швидку.

«Мені знайомі симптоми інсульту, бо від нього помер мій батько, тож я сказав їй триматися й одразу ж викликав їй допомогу», — сказав Лавледі в інтерв’ю CNN.

Лікарі приїхали до Філіпс вчасно: нині жінка перебуває в лікарні, її здоров’ю нічого не загрожує. Вона каже: якби не швидкі дії вчительки її онука, вона б уже померла.

«Вони (працівники школи — ред.) приїхали до мого будинку, щоб упевнитися, що зі мною все гаразд. Дякую богові, що не померла на очах своїх діточок», — розповіла Філіпс CNN.

Що робити, якщо в людини поруч інсульт?

Ознаки інсульту — перекошене чи оніміле обличчя, раптова слабкість в одній із кінцівок, порушення мовлення, втрата координації аж до втрати свідомості.

Передусім треба перевірити дихання людини і чи вона при тямі, а також викликати швидку. Далі — покласти людину з інсультом і припідняти її голову й плечі. Якщо людина не дихає, потрібно зробити непрямий масаж серця й штучне дихання.

Інсульт — це невідкладний стан, і він вимагає негайного лікарського втручання. Чим більше часу минуло від інсульту до його лікування, тим менші шанси, що воно може бути дієвим.

До факторів ризику інсультів належать похилий вік, поганий спосіб життя і медичні проблеми. До чинників способу життя, що підвищують ризик інсульту, належать куріння, зловживання алкоголем, недостатня фізична активність (менше 150 хв на тиждень) і ожиріння.

Поділитись: