Спеціалісти Массачусетського технологічного інституту в США створили «робота-змію» розміром менше міліметра, аби запобігати смерті через аневризму та інсульт.

Про це повідомляє Naked Science.

Ниткоподібний робот здатний маневрувати найвужчих артеріях завдяки феромагнітним доменам і гідрогелю, які зменшують тертя у 10 разів. Він може як змія пересуватися судинними структурами в тілі та мозку людини.

Серцевина «змії» створена з нікель-титанового сплаву, який може згинатися, а потім повертатися до своєї природної форми.

Лікар може направляти робота у необхідному напрямку, його вже протестували на силіконовій копії кровоносних судин головного мозку з реалістичними згустками та аневризмами. Розробники розраховують, що завдяки цьому роботу можна буде швидко лікувати труднодоступні ділянки мозку.

За словами професора Сюаньхе Чжао, якщо гострий інсульт можна буде лікувати упродовж перших 90 хвилин після нападу, то шанси пацієнтів вижити значно зростуть.

На сьогодні лікарі використовують тонкий дріт, аби позбавитися згустків крові — вони проводять його через ногу або пах, поки флюороскоп робить знімки, допомагаючи підвести провід до мозку. Потім або катетер доставляє ліки, які розріджують згусток, або пристрій витягує його.

Нагадаємо, в Японії створили механічний хвіст, який допоможе утримувати рівновагу літнім людям.

Поділитись: