Фото:

Офіс президента

Завтра, 18 травня, низка телеканалів у межах проєкту «Всеукраїнська школа онлайн» транслюватиме для учнів середніх і старших класів спеціальний урок, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

В уроці візьмуть участь заступниця постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, кінорежисер і сценарист Наріман Алієв, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва та народна артистка України Джамала.

«Юні українці мають знати правду про страшну трагедію, що зламала долі 180 тисячам кримських татар у 1944 році», — йдеться у повідомленні.

Також у ніч на 18 травня о 00:01 на будівлі Офісу президента України покажуть відеоінсталяцію як нагадування про злочини радянської влади й Росії сьогодні проти кримськотатарського народу, повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Окрім того, інсталяцію покажуть на будівлі Кабінету міністрів 18, 19 та 20 травня, так само орієнтовно о 21:00.

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу відзначається 18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму у 1944 році.

У цей день з півострова відправили перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч людей. В цей день проходять жалобні заходи пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму.

Згідно з постановою Верховної Ради, день 18 травня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Поділитись: