Угода ОПЕК+ працює: російська нафта подорожчала на 22%

Ціни на нафту марки Urals, яку видобувають у Росії, 5 травня підскочили на близько 22% або 5,59 долара за барель — до 24,68 доларів за барель.

Про це повідомляє агентство Argus media.

Такий стрибок цін там пояснюють тим, що з 1 травня 2020 року почала працювати угода між Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК) та великими світовими експортерами, зокрема з Росією, щодо скорочення видобутку.

За даними трейдерів, майже всю нафту з постачанням у травні продали. Це призвело до того, що ціни на неї почали зростати. Наразі ціни на російську нафту сягнули найвищого значення починаючи з середини березня.

Нагадаємо, через економічну кризу, викликану пандемією COVID-19, у світі впав попит на нафту (за оцінками Міжнародного енергетичного агентства, він міг скоротитися на 30%). При цьому з початку пандемії найбільші експортери нафти не лише не зменшували видобуток нафти, але й наростили його.

Як наслідок, ціни на нафту у світі почали рекордно падати. Економіки країн-експортерів нафти від цього постраждали, тому врешті-решт країни ОПЕК+ (ОПЕК разом із Росією) зібралися та домовилися про скорочення видобутку — на 9,7%.

Пізніше, 20 квітня, ціни на американську нафту марки WTI впали спершу до нуля, а згодом до від’ємних значень. Це падіння зачепило й нафту інших марок, зокрема європейської Brent та російської Urals.

27 квітня ціна на американську нафту обвалилась на 27% на тлі заповнення сховищ для її зберігання. Деякий час по тому ціни на «чорне золото» продовжували падати.