Угорщина й надалі блокуватиме комісію Україна-НАТО на рівні міністрів.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павло Клімкін у Люксембурзі, передає DW.

Крім того Сійярто заявив, що Україна не досягла прогресу із законом про освіту і не впровадила рекомендації Венеційської комісії.

«Коли йдеться про дії, на жаль, ми поки не побачили жодного прогресу», — зазначив глава МЗС Угорщини. 

Зазначимо, що Україна прописала рекомендації Венеційської комісії в річній програмі співпраці з НАТО. Також відомо, на розгляді Верховної Ради перебуває законопроект про подовження перехідного положення щодо закону про освіту до 2023 року.

Зі свого боку глава МЗС України після зустрічі заявив, що Угорщина змінить назву посади «уповноваженого міністра по Закарпаттю» найближчими днями.

Нагадаємо, на початку серпня угорський уряд вирішив створити посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

МЗС вручило угорському дипломату Ласло Папу ноту з вимогою надати офіційні роз’яснення щодо рішення уряду, адже до сфери уповноваженого міністра зарахували частину суверенних території України.

Також МЗС України висловило протест угорському дипломату Ласло Папу через антиукраїнські заяви прем'єр-міністра країни Віктора Орбана. Виступаючи в університеті Румунії, Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.

31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін після розмови з главою МЗС Угрорщини Петером Сіярто повідомив, що влада Угорщини змінить назву посади уповноваженого «по Закарпаттю».

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. 

Також раніше Пристайко заявляв, що президент Петро Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Поділитись: