Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. Через це не проведуть засідання за участі України в Брюсселі в рамках саміту НАТО 11-12 липня.

Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. Через це не проведуть засідання за участі України в Брюсселі в рамках саміту НАТО 11-12 липня.

Про це повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає «Інтерфакс-Україна».

«На жаль засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів не буде проведено під час засідання саміту», — сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона уточнила, що через блокування Угорщиною, скоріше за все, в найближчому майбутньому засідання комісії Україна-НАТО на високому рівні провести не вдасться.

Водночас, за словами, Климпуш-Цинцадзе в межах саміту буде проходити засідання Україна-Грузія-НАТО, під час якого проведуть предметну дискусію з країнами-членами Альянсу по протидії загрозам.

Раніше посол України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після прийняття Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Пізніше Будапешт пом’якшив вимоги до України щодо закону про освіту.

Поділитись: