Угорщина та Польща не прийшли на зустріч координаційної платформи щодо агропродукції України

28 вересня відбулась чергова зустріч координаційної платформи з питань експорту і транзиту української аграрної продукції. Утім, представники Польщі та Угорщини на неї не прийшли.

Про це сказав речник Єврокомісії Олаф Гілл на брифінгу 29 вересня.

Він зазначив, що зустріч 28 вересня була сфокусована на обміні поглядами щодо пропозицій України.

«Усі сторони були запрошені, щоб взяти участь у вчорашньому засіданні. Не було представників від Польщі та Угорщини. Однак важливо зазначити, що участь не обов'язкова. Ці засідання проводяться регулярно. Єврокомісія продовжує працювати з усіма причетними сторонами — у межах та за межами платформи», — сказав Олаф Гілл.

Журналісти запитали про «бойкотування» платформи двома країнами, поки ті порушують правила ЄС про торгівлю.

У Єврокомісії зазначили, що це була вже 11 зустріч у межах координаційної платформи, яка почала працювати ще влітку.

«Дві країни-члени ЄС не взяли участі, але сама платформа дійшла певних позитивних результатів, я так думаю. Ми продовжимо роботу», — сказала речниця Аріанна Подеста.

Гілл додав, що в усіх зустрічах, які відбувалися, були певні специфічні результати: «Навіть вчора. Був багатий обмін поглядами на план України [...] Усі сторони можуть брати участь. Платформа — не єдиний наявний контакт між країнами-членами ЄС та Україною. Є також двосторонні контакти».

Що передувало?

На тлі «зернової кризи» Україна та ЄС створили механізм підтримки постійного діалогу — Спільну координаційну платформу з питань експорту й транзиту української аграрної продукції. Ця платформа має сприяти розв’язанню всіх проблемних питань у сфері агропродукції.

Після того, як Єврокомісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції після 15 вересня, Угорщина, Польща та Словаччина оголосили, що односторонньо продовжують їх. Зі Словаччиною, за даними ЗМІ, вдалося дійти домовленостей. А Польща та Угорщина не скасували зернове ембарго.

26 вересня уряд України підписав постанову про запровадження механізму верифікації та погодження чотирьох «спірних» груп агропродукції України для сусідніх країн. Так, Україна вже готує відповідні документи з Румунією та Болгарією.