Влада Угорщини готова виділити кредит на ремонт доріг Закарпаття на пільгових умовах. Зазначається, що загальний обсяг фінансування складе 50 мільйонів доларів.

«В «дусі відновлення основ довіри», Угорщина готова активізувати кредитну лінію на 50 мільйонів доларів для фінансування дорожнього будівництва на Закарпатті», — повідомили в уряді Угорщини.

Кредит нададуть на 18,5 років. При цьому, перші півтора роки Україна не буде здійснювати платежі за цим боргом.

Зазначимо, що дану угоду Верховна Рада ратифікувала ще у березні 2017 року, проте її не реалізовували через погіршення відносин між Україною та Угорщиною.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Пізніше ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом


Поділитись: