Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата.

Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Він має покинути територію України упродовж 72 годин. Таке рішення пов'язане із видачею консульством Угорщини в Береговому угорських паспортів українцям

Як повідомила прес-служба Міністерство закордонних справ, Україна вручила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню відповідну ноту.

У ній вказано, що відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, у зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин.

Також у МЗС зазначили, що розраховують на подальше утримання Угорщини від «будь-яких недружніх кроків стосовно України», а її посадових осіб —  від порушень українського законодавства.

Напередодні глава МЗС України заявив, що передасть Будапешту ноту, у якій повідомить про те, що угорський консул у Береговому повинен покинути Україну.

Раніше глава МЗС заявляв, Угорщина повинна відкликати свого консула у Берегові до кінця тижня, інакше Україна його вишле.

Нагадаємо, 1 жовтня стало відомо, що Угорщина не відкликатиме свого консула із Закарпаття через скандал з видачею українцям угорських паспортів.

Раніше Угорщина заявила, що надання громадянства українцям Закарпаття в угорському консульстві в Берегові не суперечить жодним українським нормам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини. У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вереня у Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

 

Поділитись: