Угорщина заперечує, що блокувала спільну заяву ЄС щодо ордера на арешт путіна. Про це писав Bloomberg
В Угорщині заперечили інформацію агентства Bloomberg про те, що країна наклала вето на публікацію спільної заяви Європейського Союзу про рішення Міжнародного кримінального суду видати ордер на арешт президента рф володимира путіна.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Угорщини Мате Пацолай, передає The Eastern Gerald з посиланням на інформагентство MTI.
«Правда полягає в тому, що Угорщина оголосила таку позицію високому представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепу Боррелю: Угорщина бере до відома рішення МКС і не бажає жодним чином його коментувати», — сказав Пацолай.
Він додав, що Будапешт також не буде заперечувати, якщо Боррель чи будь-яка з країн ЄС вирішать виступити із заявою з цього приводу.
Раніше Bloomberg опублікував статтю про те, що угорська сторона заблокувала публікацію згаданої заяви ЄС. Зазначалося, що у зв'язку з такою позицією Будапешта Боррель був змушений опублікувати заяву від свого імені.
Боррель зазначав, що в ЄС розглядають рішення МКС як початок процесу притягнення російських лідерів до відповідальності «за злочини та звірства, які вони наказують, дозволяють або здійснюють в Україні».
Bloomberg вказував, що позиція Будапешта, ймовірно, буде оголошена, коли лідери ЄС зустрінуться на саміті в Брюсселі цього тижня.
У проєкті висновків, з якими ознайомився Bloomberg, наразі йдеться, що Рада ЄС «бере до відома ордери на арешт, нещодавно видані Міжнародним кримінальним судом проти президента росії та його уповноваженої з прав дитини за воєнний злочин незаконної депортації та переміщення українських дітей з окупованих територій України до росії». Це схоже на формулювання, яке використав Боррель.
Кілька лідерів, імовірно, закликатимуть до жорсткіших формулювань, кажуть джерела. Низка лідерів ЄС уже індивідуально привітала рішення МКС.
Детальніше про рішення МКС
путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.
«Існують розумні підстави вважати, що путін особисто кримінально відповідальний за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії», — зазначили в суді.
Уповноважена з прав дітей росії львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей, відповідно до статей Римського статуту. У суді зазначають, що є підстави вважати, що вона також особисто відповідальна.
В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати й передати до суду.
Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.
- Поділитися: