Міністерство закордонних справ України звернулось до правоохоронних органів з проханням розслідувати агітацію угорського політика Яноша Арпада Потапі на місцевих виборах України на Закарпатті.

Про це повідомила пресслужба МЗС.

У заяві міністерство вказує, що на кожен факт політичної агітації угорських держслужбовців реагували «дипломатичним шляхом» та вже попереджували угорську сторону про порушення виборчого процесу та втручання у внутрішні справи України. Однак в Угорщині нехтують офіційними закликами МЗС України. У міністерстві заявляють, що це «лише доводить наявність прихованої мети в угорської сторони».

«Сподіваємося, що офіційні особи Угорщини як країни ЄС розуміють важливість верховенства права і більше не дозволятимуть собі діяти всупереч законам України чи будь-якої іншої суверенної держави», ㅡ заявили в МЗС.

Що передувало?

Державний секретар Угорщини з питань нацполітики Янош Арпад Потапі під час візиту на Закарпаття 8 та 9 жовтня почав агітацію за партію «КМКС «Партія угорців України». На сайті партії з'явилась новина про відвідини Потапі з цитатою, у якій політик прямо закликає підтримати партію на місцевих виборах 25 жовтня.

Однак Виборчий кодекс України забороняє участь у передвиборчій агітації іноземцям та особам без громадянства, зокрема шляхом журналістської діяльності чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки кандидатів чи суб'єкта їх висування.

Порушення зафіксувала Громадянська мережа ОПОРА, після чого звернулась до Міністерства закордонних справ України.

читайте також, як відбуватимуться місцеві вибори

Поділитись: