Угорщина не може повністю заблокувати співпрацю України з НАТО — Климпуш-Цинцадзе
Угорщина неможе повністю заблокувати співпрацю України зНАТО.
Угорщина не може повністю заблокувати співпрацю України з НАТО.
Про це розповіла віце-прем’єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі «Радіо НВ».
Вона зазначила, що Угорщина не може заблокувати всі напрямки співпраці України з НАТО, які існують у рамках трастових фондів, річної програми під егідою комісії Україна — НАТО та роботи військових груп підтримки через різні програми. Зокрема, йдеться про програми професійного розвитку та інших програм взаємодії України з Альянсом.
Климпуш-Цинцадзе наголосила, що Угорщина блокує зустрічі Комісії Україна — НАТО на високому рівні, однак зустрічі на рівні послів відбуваються.
«На жаль, Угорщина і далі активно блокує проведення засідань комісії Україна — НАТО на рівні міністрів — як міністрів закордонних справ, так і міністрів оборони. І навіть погрожує заблокувати проведення такого засідання на рівні глав держав та урядів під час саміту НАТО, який відбудеться в липні цього року у Брюсселі. Але не блокує проведення засідань комісії на рівні послів», —нагадала вона.
Віце-прем’єр-міністерка висловила сподівання, що до липня Угорщина відмовиться від блокування засідання комісії Україна — НАТО на рівні глав держав і президент Петро Порошенко зможе взяти участь у ньому.
Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».
29 березня у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна — НАТО, попри погрози Угорщини.
Раніше глава МЗС Угорщини пообіцяв заблокувати саміт Україна-НАТО через освітній закон.
Нагадаємо, 28 вересня 2017-го в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.
Ряд країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?
Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.
Зараз уряд пропонує продовжити перехідний період впровадження мовної статті про освіту до 2023 року.
29 березня в уряді заявили про порозуміння з угорцями Закарпаття щодо освітього закону.
- Поділитися: