ENRU

Угорщина не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій — Сійярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не відмовиться від своєї політики стосовно українського закону про освіту без юридичних гарантій.

Про це він сказав на прес-конференції в Будапешті 12 лютого, йдеться на сайті уряду Угорщини.

Під час конференції Сійярто назвав право вето в НАТО «єдиним інструментом, з допомогою якого Угорщина може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти згідно з міжнародними нормами».

«Хоча вони і намагалися чинити тиск на Угорщину, щоб ми не скористалися своїм правом вето, країна витримала тиск, тому що це обов'язок угорської зовнішньої політики, спрямованої на захист угорців, де б вони не жили», — заявив глава угорського МЗС і додав:

«Все має відношення до всього в міжнародній політиці, і з цієї причини Угорщина не погодиться з твердженням, що проблема меншин не повинна бути пов'язана з правом вето в міжнародній організації».

Раніше Міністерство закордонних справ Угорщини заявило, що не досягло домовленостей з Україною щодо мовної статті закону про освіту.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що рішення конфлікту між Україною й Угорщиною щодо мовної статті закону про освіту можливо міститься у висновках Венеційської комісії.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Венеційська комісія у висновках стосовно статті 7 у законі «Про загальну середню освіту» визначила, що ця стаття є рамковою і підлягає деталізації, а також потребує подовження перехідного терміну для впровадження.

ДИВІТЬСЯ: Що не так в освітньому законі — рекомендації Венеційської комісії.