Україна доповнить позов до Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй матеріалами про воєнні злочини Російської Федерації в Авдіївці Донецької області

Україна доповнить позов до Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй матеріалами про воєнні злочини Російської Федерації в Авдіївці Донецької області.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільному брифінгу з міністром закордонних справ Данії Андерсом Самуельсеном у Маріуполі, передає «УНІАН».

«Те, що відбувається в останні дні навколо Авдіївки, — це злочин. Те, що ми маємо російські регулярні війська, найманців, зброю, усю нескінченну підтримку за допомогою постачання боєприпасів, — це злочин, і ми будемо доводити це в Міжнародному суді ООН», — заявив Клімкін.

Він також зазначив, що обстріли з боку бойовиків в Авдіївці — це свідоме провокування гуманітарної катастрофи.

«Те, що відбуваються обстріли цивільної інфраструктури, — це особливий злочин. Але те, що відбувається вчора і сьогодні, коли за допомогою свідомої ескалації ситуації ми не можемо розпочати ремонт електричних і теплових мереж, — це свідоме провокування гуманітарної катастрофи. Це воєнний злочин — не давати ремонтувати цивільну інфраструктуру, свідомо прирікати тисячу людей на те, що вони не можуть отримати тепло за таких умов. Ми обов'язково доповнимо наш позов тими фактами, які ми, на жаль, спостерігаємо разом в останні дні», — наголосив Клімкін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позов України проти Росії до Міжнародного суду: 3 головні теми.

Нагадаємо, в районі Авдіївки Донецької області з 29 січня відбувається загострення бойових дій. Саме місто через обстріли залишилось без води і електрики. Також було пошкоджено останню лінію електропередач, яка живила коксохімічний завод.

Внаслідок цього в Авдіївці було оголошено надзвичайний стан

Громадське слідкує за ситуацією в Авдіївці та передає останні події.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile