УКРАЇНА

Україна експортує 35,7% товарів в ЄС — Мінекономіки

26 грудня, 2016 22:15
УКРАЇНА/Україна експортує 35,7% товарів в ЄС — Мінекономіки
Зберегти
Вигляд
Експорт українських товарів та послуг до країн Європейського союзу за 9 місяців 2016 року склав 35,7%.

Експорт українських товарів та послуг до країн Європейського союзу за 9 місяців 2016 року склав 35,7%.

Про це Громадському повідомила заступниця міністра економічного розвитку Наталія Микольська.

За її словами, Європейський союз залишається основним торговельним партнером України

«Ми бачимо тенденцію, що далі ЄС залишається фактично нашим головним торговельним партнером і відбувається зростання нашого експорту до Європейського союзу. Основна частина експорту — більше 85% — це є товари і лише 15% — це послуги. Те, що у нас відбувається зростання експорту до ЄС говорить про те, що Угода про зону вільної торгівлі діє», — сказала вона.

За словами Микольської, поступово зростає експорт товарів з доданою вартістю.   

«У нас, наприклад, відбувається зростання по легкій промисловості. У нас відбувається зростання по обробленій деревині, а також по автомобільних запчастинах і електричних товарах. Відбулося зростання масла вершкового, морозива, овочів морожених. Тобто, якщо ми раніше постачали лише овочі, то зараз вже томатна паста і є продукція з доданою вартістю. Наприклад, у нас іде постачання маринованих грибів, відбувається зростання наших фруктів…»

Микольська додала, що також зросли продажі сорочок та дитячих колясок в ЄС. Більше того, в аграрному секторі зріс експорт равликів.

«Ці факти підтверджують те, що українські виробники починають знаходити своє місце на ринку ЄС. Ми бачимо достатньо жвавий інтерес з боку бізнесу, який зацікавлений у виході на ринки ЄС», — додала Микольська.

Нагадаємо, що Зона вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом почала діяти з 1 січня 2016 року.

Пов`язані новини