УКРАЇНА

Україна готує позов в Міжнародний суд ООН проти Росії щодо порушення Морської конвенції

19 лютого, 2018 15:41
УКРАЇНА/Україна готує позов в Міжнародний суд ООН проти Росії щодо порушення Морської конвенції
Зберегти
Вигляд
lead
Президент України Петро Порошенко підписав Розпорядження щодо представництва України в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді щодо порушення Конвенції ООН з морського права.

Президент України Петро Порошенко підписав Розпорядження щодо представництва України в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді щодо порушення Конвенції ООН з морського права.

Про це повідомляє прес-служба адміністрації президента.

Захищати інтереси України буде заступник Міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

«Ми підготували розпорядження про представництво України в розгляді Арбітражним Трибуналом Конвенції ООН з морського права по абсолютно чіткій позиції захисту інтересів України у зв’язку з порушення Російською Федерацією суверенних прав України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці», — сказав Порошенко.

При цьому він повідомив, що економічним інтересам України завдано серйозної шкоди, зокрема ведеться незаконний видобуток корисних копалин, спричиняються суттєві негативні екологічні, інфраструктурні, транспортні наслідки будівництвом Керченського мосту без дозволу держави Україна.

Президент підкреслив, що «не йдеться про розгляд питання українського суверенітету над Кримом», адже «це питання ніхто його під сумнів не ставить».

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зауважив, що Меморандум, який вже сьогодні буде переданий до Гааги, містить майже 500 додатків. Він додав, що цей Меморандум став першим, а у червні будуть меморандуми за конвенцією про заборону расової дискримінації і про заборону фінансування тероризму.

Нагадаємо, що протягом вересня до анексованого Криму незаконно заходили 30 суден.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому порти Азовського моря втрачають великі судна

Пов`язані новини