Україна і Польща прискорять будівництво газового інтерконектора, який дозволить збільшити обсяги поставок європейського газу в Україну

Україна і Польща прискорять будівництво газового інтерконектора, який дозволить збільшити обсяги поставок європейського газу в Україну.

Про це повідомляє УНІАН.

«Ми домовилися дати спільне доручення нашим міністрам енергетики прискорити будівництво інтерконектора, зробити більш ефективним доступ польсько-європейсько-норвезького газу на ринок України та в підземні сховища України. Це зробить енергетичну безпеку і енергосистему більш ефективною», — сказав Порошенко під час спільної прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Газовий інтерконектор Польща-Україна включатиме будівництво магістрального газопроводу Германовичи — польсько-український кордон загальною довжиною приблизно 1,5 кілометра на території Польщі, та Більче-Волиця — українсько-польський кордон, протяжністю майже 110 кілометрів на території України.

Крім того, на території Польщі побудують компресорну станцію Страхоцина, вимірювальну станцію і відрізки газопроводу: Германовичи-Страхоцина, Страхоцина-Погорська Воля, Погорська Воля-Творзен і Творов-Творзен.

Основна мета об'єднання польської і української ГТС – збільшити можливості імпорту газу з ЄС через Польщу і забезпечити можливість зберігання європейського газу в українських сховищах.

Реалізація проекту має дозволити перекачувати з Польщі до України до 8 мільярдів кубометрів газу на рік, а з України в ЄС – до 7 мільярдів кубометрів на рік.

Зараз максимальна технічна пропускна здатність поставки газу з Польщі в Україну становить 1,5 мільярда кубометрів на рік.

Проект планується завершити до 2020 року.

Раніше Польща представила проект газопроводу «Північні ворота», призначений для транспортування газу з норвезького шельфу у Польщу через Данію.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile