УКРАЇНА

Україна не отримує інвестицій через складність підключення до електромереж — експерт

УКРАЇНА/Україна не отримує інвестицій через складність підключення до електромереж — експерт
Зберегти
Вигляд
Виробник може без проблем отримати землю, але коли постає питання під'єднання до електромереж, починаються найбільші складнощі.

Через складність підключення виробництва до електромереж в Україні інвестори не відкривають підприємств. Виробник може без проблем отримати землю, але коли постає питання під'єднання до електромереж, починаються найбільші складнощі.

Про це в ефірі Громадського розповів Дмитро Боярчук, виконавчий директор Сase Україна.

«Навіть компанія «Рошен» мала пройти жахи всіх процедур. Це є «держава в державі». Є монополісти, обленерго, які і вирішують, кого саме приєднувати і на яких умовах. Процедура дуже заплутана, і інвестори не знають, коли приєднаються. Проходить від півроку до більш ніж року до того моменту, як ви дізнаєтесь, скільки це буде коштувати», — розповів Боярчук.

За його словами, саме через такі складнощі виробництво з України виносили до Білорусі, Польщі й Молдови.

«Питання в тому, що ті тарифи, які виставляються за приєднання, йдуть з певною надбавкою. Можна було б дешевше. Саме це нервує і дратує людей, які розуміють, що відбувається. Коли ви приходите приєднуватись, вас змірюють «по прикиду», що ви можете собі дозволити. Людина як правило проходить приєднання один раз в житті — або пройшла, або не пройшла», — зазначив Боярчук.

На переконання виконавчого директора Сase Україна, рахунок, який виставлять тому, хто бажає приєднатись до електромережі, не можна оскаржити, і саме тому обленерго багато чого собі дозволяють.

Пов`язані новини