Для відповідальності Росії за дії у війні на Донбасі Україна має подати консолідовану претензію до Міжнародного кримінального суду.

Для відповідальності Росії за дії у війні на Донбасі Україна має подати консолідовану претензію до Міжнародного кримінального суду.

Про це в ефірі Громадське.Світ сказав колишній суддя Гаазького трибуналу з розслідування злочинів в екс-Югославії Володимир Василенко.

«В цій претензії мають бути наведені докази, які свідчать, що дійсно Росія вчинила акт збройної агресії проти України. Повинні бути докази, яка шкода заподіяна Україні під час цієї агресії. Повинні бути підрахунки Української держави, які були спричинені цією шкодою. Повинний бути перелік воєнних злочинів і злочинів проти людяності. Повинні бути політичні вимоги до Росії», — сказав він.

Василенко зазначив, що після оформлення цієї претензії дипломатичними каналами вона висувається державі, яка вчинила злочини. Він упевнений, що Росія, як завжди, відкине цю претензію, але зараз важливо збирати докази.

«Це наш національний інтерес. Ми повинні знати, яку шкоду нам було завдано і ми повинні висунути формальну претензію», — додав він.

Раніше результати попереднього розслідування подій в Україні показали, що прокуратура Міжнародного кримінального суду може кваліфікувати бойові дії на Донбасі як міжнародний конфлікт.

Поділитись: