Прокуратура Міжнародного кримінального суду може кваліфікувати бойові дії на Донбасі як міжнародний конфлікт, свідчать  результати попереднього розслідування подій в Україні.

Прокуратура Міжнародного кримінального суду може кваліфікувати бойові дії на Донбасі як міжнародний конфлікт, свідчать  результати попереднього розслідування подій в Україні. 

Про це йдеться у щорічній доповіді прокурора МКС Фати Бенсуди.

«Канцелярія прокурора продовжує розглядати заяви про те, що Російська Федерація здійснювала і здійснює загальний контроль над збройними групами на сході України, щоб встановити, чи можна розглядати цей збройний конфлікт… як по суті міжнародний конфлікт», — пише прокурор.

Зазначається, що факт існування подібного конфлікту передбачає застосування статей Римського статуту, що стосуються збройних конфліктів міжнародного характеру.

У доповіді йдеться про події Революції Гідності, анексії Криму і початку агресії РФ проти України на Сході, а також — про ймовірні злочини на окупованих територіях.

Повідомляється, що наводяться також додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації і України.

Описуючи події в Іловайську в 2014 році та в Дебальцевому в 2015, прокурор заявляє про «зріст інтенсивності бойових дій, який пояснюється можливим припливом з Російської Федерації військ, транспортних засобів і озброєнь для посилення позицій збройних груп».

Бенсуда повідомляє також про те, що після 20 лютого 2014 року на сході України зафіксовано понад 1200 випадків можливого скоєння злочинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перемога і не лише: Україна проти Росії в міжнародних судах

Йдеться зокрема про понад 10 тисяч загиблих: 2,5 тисяч цивільних, утримання під вартою та застосування тортур як до бійців, так і до цивільних, сексуальні та гендерні злочини, руйнування цивільних об'єктів та зникнення понад 15 тисяч людей.

Нагадаємо, Росія звинуватила Гаазький трибунал у політизованості через вирок Ратко Младичу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гаазькі судді: хто вирішуватиме долю позову України проти Росії

Поділитись: