Протягом 2018-2019 років уряду України необхідно виплатити 8,5 мільярдів доларів, проте ресурсів для цього може бути недостатньо.

Протягом 2018-2019 років уряду України необхідно виплатити 8,5 мільярдів доларів, проте ресурсів для цього може бути недостатньо.

Про це йдеться у статті редколегії VoxUkraine.

Зокрема, економісти зазначають, що до кінця 2018 року Україні слід погасити близько 2 мільярдів доларів зовнішніх кредитів, в той час як обсяг міжнародних резервів наприкінці першого кварталу склав лише 1,4 мільярда доларів.

«Цього вистачить для дотримання графіку виплат тільки до серпня-вересня за умови, що виплати за внутрішнім валютним боргом будуть рефінансовані», — повідомляється у статті.

Крім цього, джерела надходження валюти до міжнародних резервів України обмежені і багато в чому залежать від ситуації на світових сировинних ринках.

«Уряд може поборсатися ще кілька місяців, залучаючи кошти на внутрішньому ринку шляхом розміщення валютних облігацій, але зрештою опиниться на межі дефолту, можливо, навіть перед офіційними кредиторами — МВФ або США», — повідомляють автори статті.

В той же час, економіка України досі повноцінно не відновилась після кризи 2014-2015 років. Темпи зростання ВВП України є набагато нижчими, ніж середні у Європі, в той час як відновлення промисловості та обсяги інвестицій перебувають на досить низькому рівні.

Автори зазначають, що наразі в Україні спостерігається досить високий ризик знецінення гривні, яке відбудеться через необхідність погашення зовнішніх боргів.

Особливо загрозливою ситуація виглядає напередодні президентських та парламентських виборів в Україні, які відбудуться відповідно весною та восени 2019 року.

В той же час, економісти наголошують, що не допустити настання кризи можливо за умови проведення приватизації, зняття мораторію на продаж землі та створення ефективної антикорупційної системи разом з незалежним антикорупційним судом.

Нагадаємо, що на початку травні 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів. В той же час, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Нагадаємо, що на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж землі

Також у Світовому банку наполягали, що скасування мораторію на продаж землі залишається однією з ключових вимог міжнародних кредиторів та інвесторів.

Поділитись: