УКРАЇНА

Україна може стимулювати повернення емігрантів за прикладом Філіппін — експерт з міграції

15 травня, 2018 22:04
УКРАЇНА/Україна може стимулювати повернення емігрантів за прикладом Філіппін — експерт з міграції
Зберегти
Вигляд
Урядам країн з високим рівнем еміграції, зокрема Україні, необхідно впроваджувати програми, які б стимулювали повернення громадян до країни.

Урядам країн з високим рівнем еміграції, зокрема Україні, необхідно впроваджувати програми, які б стимулювали повернення громадян до країни.

Про це в ефірі Громадського повідомив доктор економічних наук, експерт з міграційних питань Андрій Гайдуцький.

«На сьогодні популярна концепція, що не потрібно стримувати від'їзд населення країни, потрібно стимулювати його повернення. При чому на етапі від'їзду потрібно пропонувати програми, якими зможе скористатись громадянин після повернення», — сказав Гайдуцький.

За його словами, завданням держави є мотивація громадян повернутись та інвестувати кошти у країну.

«По приїзду громадянин може вкласти кошти у розвиток свого малого підприємництва», — додав він.

Гайдуцький навів приклад Філіппін, влада якої впровадила три інтенсивних програми для мотивації мігрантів повернутись до країни, а також стимулювати розвиток економоіки завдяки мігрантам.

«Є 3 ключові програми, з якими уряд постійно працює. По-перше, це здешевлення вартості переказів... Друге, вони працюють над розвитком ринку нерухомості — коли держава компенсує частину кредиту», — зазначив він.

Третя програма у Філіппінах, зазначив експерт, це — ринок страхування і фондовий ринок.

«Завдяки тому, що йде колосальний притік валюти формі переказів у країну, на Філіппінах розвинений фондовий ринок. І коли мігранти вкладають у розвиток фондового ринку, держава допомагає цим інвестиціям бути прибутковими», — пояснив Гайдуцький.

Раніше Держприкордонна служба оприлюднила дослідження, згідно з яким, з часу останнього перепису населення у 2001 році з України виїхало і не повернулось 6,3 мільйони людей.

Пов`язані новини