За даними Державної прикордонної служби України, з часу останнього перепису населення у 2001 році з України виїхало і не повернулось 6,3 мільйони людей.

За даними Державної прикордонної служби України, з часу останнього перепису населення у 2001 році з України виїхало і не повернулось 6,3 мільйони людей.

Про це йдеться у дослідженні «Центру економічних стратегій».

Там також зазначають, що за різними даними кількість українських трудових мігрантів сягає приблизно 4 мільйони людей (до 16% населення працездатного віку).

«Проте одномоментно, за нашими оцінками, за межами країни перебуває близько 2,6-2,7 млн осіб», — повідомляють в ЦЕС.

За підрахунками економістів, українські мігранти пересилають з-за кордону зароблені кошти, обсяг яких складає від 7,6% до 8,4% ВВП України, що в рази перевищує обсяг прямих іноземних інвестицій в країну.

Раніше повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Раніше повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України

У Мінсоцполітики пропонували нараховувати трудовий стаж українським мігрантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Польський уряд анонсував спрощення умов працевлаштування українських трудових мігрантів та готує нову міграційну політику.

Поділитись: