УКРАЇНА

Україна може виконати вимогу МВФ щодо дефіциту бюджету — Маркарова

16 липня, 2018 12:26
УКРАЇНА/Україна може виконати вимогу МВФ щодо дефіциту бюджету — Маркарова
Зберегти
Вигляд
Україна може виконати державний бюджет за 2018 рік з дефіцитом на рівні 2,5% від валового внутрішнього продукту, як того вимагає Міжнародний валютний фонд.

Україна може виконати державний бюджет за 2018 рік з дефіцитом на рівні 2,5% від валового внутрішнього продукту, як того вимагає Міжнародний валютний фонд.

Про це повідомила виконувачка міністра фінансів України Оксана Маркарова, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я, як міністр фінансів, скажу, що фіскальна консолідація та дефіцит бюджету у рамках 2,5% від ВВП є для нас нерушимим маяком», — повідомила Маркарова.

За словами Маркарової, після ухвалення правок до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ, у міжнародних кредиторів залишаються вимоги щодо цін на газ для населення.

Нагадаємо, що Європейська бізнес асоціація повідомляла про необхідність відновлення співпраці з МВФ до 20 липня.

Раніше в Мінекономрозвитку прогнозували, що ціни на газ для населення за підсумками 2018 року загалом зростуть на 18%, у 2019 році — на 5-8%, а у 2020 році — на 14%.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Крім цього, Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини