УКРАЇНА

Україна надіслала Росії близько 300 нот з вимогою звільнити політв’язнів

1 лютого, 2018 09:31
УКРАЇНА/Україна надіслала Росії близько 300 нот з вимогою звільнити політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України направило до Росії близько 300 нот з вимогою звільнити незаконно утримуваних українців.

Міністерство закордонних справ України направило до Росії близько 300 нот з вимогою звільнити незаконно утримуваних українців.

Про це заявила речниця МЗС Мар’яна Беца, передає «Радіо Свобода».

«Ми робимо постійно публічні заяви, наші консули відвідують наших в’язнів в Росії. На жаль, не маємо доступу до окупованого Криму, але правозахисники допомагають отримати інформацію звідти», – сказала Беца.

Вона, зокрема, заявила про необхідність посилювати санкції проти Росії.

«Росія не розуміє мову права, вона розуміє мову сили і санкцій. Санкції вдаряють. З часом вони впливають на економіку, на людей, на найближче оточення. І це є найбільш ефективний і дієвий інструмент впливу на Росію на сьогодні», – додала Беца.

У кінці серпня 2017-го українець Павло Гриб був викрадений спецслужбами РФ у Білорусі.  Згодом з'ясувалось, що Павло Гриб перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі. Його утримують в російському СІЗО та звинувачують у тероризмі. 

Також у Росії, серед інших українців, незаконно утримуються Станіслав Клих та Микола Карпюк. 26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Більше про:
# МЗС
# Росія
Пов`язані новини