На переговорах «нормандської четвірки» в Берліні українська сторона наполягала на демілітаризації окупованого бойовиками Дебальцевого в Донецькій області.

Про це розказав президент України Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам, передає прес-служба адміністрації голови держави.

«У нас є 4 наступних зони, де повинен відбутися режим розведення сторін. І однією з цих зон, і я це чітко зазначив під час зустрічі в «нормандському форматі», має бути Дебальцеве», – сказав він.

Порошенко додав, що в «дорожній карті» ці позиції повинні бути вказані. «Залишається в силі територія, яка була чітко визначена в Мінських угодах, і це дає нам серйозні підстави наполягати на тому, щоб Дебальцеве було демілітаризованою зоною, де має відбутися розведення», – сказав президент.

Раніше на засіданні «нормандської четвірки» було досягнуто домовленостей про розширення місії ОБСЄ на Донбасі та створення «дорожньої карти», яка передбачає послідовність дій щодо впровадження Мінських угод та гарантії їхнього виконання.

Журналістка Громадського побувала в районах розведення сил на Донбасі, аби поцікавитися: що дало відведення військ в Золотому і що відбувається у Станиці Луганській, де цього не сталося. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори на Донбасі, місія ОБСЄ, амністія: три гарячі питання Мінського процесу

Поділитись: