Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна не буде підтримувати жодних загальноєвропейських проектів, в яких бере участь Росія.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна не буде підтримувати жодних загальноєвропейських проектів, в яких бере участь Росія.

Про це він сказав під час спільної заяви з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом в Брюсселі, 12 липня, передає Адміністрація президента.  

«Ми не будемо підтримувати будь-які загальноєвропейські проекти за участі Росії, особливо ті, які підривають нашу безпеку», — зазначив голова держави. 

Порошенко також наголосив, що Росія повинна зупинити постійні обстріли, вивести важку зброю та свої війська з території України, а також звільнити українських затриманих та політв'язнів.

Раніше генсек НАТО Столтенберг заявив, що діалог з Росією треба продовжувати.

Україна починає нову національну програму, аби остаточно досягнути стандартів НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко: Ми не питаємо дозволу, право стати членом НАТО — це суверенне право українського народу

У перший день саміту, 11 липня, а Адміністрації Президента повідомили, що Порошенко під час саміту проведе понад 15 зустрічей.

Нагадаємо, на саміті НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс.

За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

Раніше Порошенко затвердив річну програму співробітництва України з НАТО. Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».

Поділитись: